ZEISS Clarus 500 - nasz nowy system obrazowania

Wszyscy ekscytują się nowym gadżetem - okuliści również! Nasz gabinet z radością informuje o nowym aparacie firmy ZEISS- Clarus 500. Ten nowy system obrazowania ułatwia nam pracę i poprawia życie naszych pacjentów!

Jak widać na poniższym zdjęciu, aparat Clarus 500 zapewnia bardzo szczegółowy, ultraszeroki obraz całej siatkówki. Stanowi to poprawę w stosunku do starszych systemów obrazowania, które na każdym obrazie rejestrują tylko niewielki fragment siatkówki. Dzięki wysokiej rozdzielczości i wiernemu odwzorowaniu kolorów diagnozowanie problemów z siatkówką jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym innowacyjnym urządzeniu i odkryć, jak pomoże Ci ono utrzymać oczy w doskonałej kondycji.

Dlaczego obrazowanie siatkówki jest konieczne?

Zdrowa siatkówka jest niezbędna dla wyraźnego widzenia. Gdy siatkówka jest chora lub uszkodzona, nie może wysyłać wyraźnych sygnałów do mózgu. Powoduje to utratę lub upośledzenie widzenia. Kompleksowe badania okulistyczne obejmują obrazowanie siatkówki, ponieważ problemy w tym obszarze są łatwiejsze do leczenia, jeśli zostaną wcześnie wykryte.

Jakie schorzenia można wykryć dzięki obrazowaniu siatkówki?

Nierzadko podczas badania można wykryć poważne problemy z siatkówką - nawet jeśli pacjent nie ma żadnych objawów. Kompleksowe badanie wzroku z obrazowaniem siatkówki jest często jedynym sposobem na wykrycie wielu poważnych schorzeń i chorób oczu, w tym:

  • Rozdarcia i odwarstwienia siatkówki
  • Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem
  • Jaskra
  • Retinopatia cukrzycowa
  • Nadciśnienie tętnicze
  • Nowotwory wewnątrzgałkowe

Co sprawia, że urządzenie Clarus 500 jest lepsze od innych systemów obrazowania?

Szczegóły są ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie oczu. Wczesne oznaki zaburzeń siatkówki mogą być subtelne i trudne do wykrycia przy użyciu systemów obrazowania o niższej rozdzielczości. Urządzenie Clarus 500 umożliwia dr Matzkinowi wyraźne monitorowanie subtelnych zmian w czasie.

Oprócz doskonałej szczegółowości, aparat Clarus 500 posiada bardzo szerokie pole widzenia. Dzięki temu dr Matzkin może bezproblemowo oglądać szerszy obszar wewnętrznego oka, zamiast łączyć mniejsze obrazy generowane przez inne urządzenia. Aparat ten umożliwia również lekarzowi montaż dwóch lub więcej obrazów w celu wyraźnego obejrzenia jeszcze większego fragmentu oka.

Obrazy generowane za pomocą aparatu Clarus 500 charakteryzują się również wyjątkową jakością kolorów. Pomaga to dr Matzkinowi w identyfikacji i dokumentowaniu zaburzeń ocznych, które objawiają się subtelnymi zmianami koloru.

Jak wygląda oglądanie siatkówki przez urządzenie Clarus 500?

Doświadczenie będzie podobne do innych kompleksowych badań okulistycznych, jakie Państwo przeszli. Urządzenie Clarus 500 posiada konstrukcję zorientowaną na pacjenta, która obejmuje prostą podpórkę pod głowę i podbródek. Pacjent siada na krześle i pochyla się do przodu, aby wygodnie ułożyć podbródek i czoło. Gdy technik uzna, że pozycja pacjenta jest odpowiednia, poprosi o pozostanie w bezruchu, podczas gdy on będzie przesuwał urządzenie, aby bezboleśnie zarejestrować obrazy wewnętrznego oka.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.