Zdrowie oczu dla kobiet

Czy wiesz, że kobiety mają większe niż mężczyźni ryzyko wystąpienia chorób oczu i ślepoty, zwłaszcza po ukończeniu 40 roku życia? Kobiety stanowią ponad połowę przypadków chorób oczu związanych z wiekiem - 61% pacjentów z jaskrą i 65% pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem to kobiety! Kobiety są również bardziej narażone na zaćmę, problemy z oczami związane z cukrzycą oraz suchość oczu.

Choć statystyki te mogą wydawać się ponure, to częścią przyczyny jest fakt, że kobiety żyją średnio dłużej niż mężczyźni - według ostatnich badań w USA jest dwa razy więcej kobiet w wieku powyżej 85 lat niż mężczyzn. Kobiety mogą również pracować dłużej z powodu tej dłuższej średniej długości życia, co naraża je na warunki, takie jak suchość oczu i zmęczenie oczu z powodu ich niebieskiego światła i ekspozycji na promieniowanie UV.

Pomijając wszystkie te informacje, istnieją zdecydowanie zmiany w stylu życia, które kobiety, zwłaszcza kobiety po 40. roku życia, mogą wprowadzić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób oczu związanych z wiekiem, ponieważ wielu przyczynom ślepoty można zapobiec lub leczyć je przy odpowiedniej świadomości. Oto trzy sposoby, które kobiety mogą zapewnić sobie zdrowie oczu w miarę starzenia się.

1) Utrzymuj zdrowy styl życia. Kiedy zdrowo się odżywiasz i regularnie ćwiczysz, twój ogólny stan zdrowia ulegnie poprawie, w tym zdrowie twoich oczu. Dieta z dużą ilością warzyw, owoców, białka i zdrowych tłuszczów sprzyja zdrowiu oczu. Ogranicz także ilość cukru, przetworzonej żywności i alkoholu. Wreszcie, jeśli obecnie jesteś palaczem, pracuj nad rzuceniem palenia dla zdrowia całego organizmu, w tym oczu.

2) Wyrzuć przeterminowane produkty do makijażu i pielęgnacji skóry. Wiele kobiet często ignoruje daty ważności na swoich produktów do makijażu i pielęgnacji skóry, ale to może być niebezpieczne, aby to zrobić. Szkodliwe bakterie, które mogą powodować infekcje i podrażnienia oczu, mogą zagnieździć się w makijażu, zwłaszcza w produktach płynnych. Upewnij się, że sprawdzasz datę ważności swoich produktów i wyrzucasz te, które straciły ważność, a także pędzle, które masz od jakiegoś czasu, ponieważ one również mogą przenosić bakterie.

3) Zaplanuj regularne badania oczu. Wiele z chorób oczu, na które kobiety są bardziej narażone, jest związanych z wiekiem lub pojawia się stopniowo z upływem czasu. Z tego powodu wczesna diagnoza i leczenie są kluczowe, aby zapobiec utracie wzroku. Konieczne jest przeprowadzanie kompleksowych badań oczu co roku, aby zidentyfikować wszelkie wczesne oznaki choroby i ocenić ogólny stan zdrowia oczu. Ważne jest również, aby poinformować dr Matzkin o historii swojej rodziny i problemach związanych ze stylem życia, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób oczu.

Jako kobieta, jest to jeszcze bardziej ważne, abyś była świadoma swojego zdrowia oczu i ryzyka, że jesteś narażona na choroby oczu związane z wiekiem. Jeśli od ostatniego badania wzroku minęło już trochę czasu, zapraszamy do naszego biura pod numer (423) 855-8522.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.