Zaćma czy zamazane widzenie? Zrozum różnicę!

Zaćma czy zamazane widzenie? Zrozum różnicę

Jeśli rzeczy zaczynają wyglądać niewyraźnie, pierwszą myślą może być to, że potrzebujesz okularów lub kontaktów. Jeśli już nosisz soczewki korekcyjne, możesz się zastanawiać, czy nie nadszedł czas, by zmienić receptę na mocniejsze. Jeśli jednak masz więcej niż 35 lat, przyczyną nieostrego widzenia może być inny powód: zaćma.

Zaćma, często uważana za chorobę dotykającą wyłącznie osoby starsze, może zacząć powodować zmętnienie oczu na kilkadziesiąt lat przed osiągnięciem wieku seniora. Zmętnienie jest spowodowane przez białka w soczewce, które rozpadają się i zlepiają razem. Z czasem, zmętnienie staje się coraz większe. Nieleczona zaćma może prowadzić do ślepoty. Jedynym sposobem leczenia jest operacja.

Dr Matzkin wykonuje zabiegi wszczepienia implantów wieloogniskowych w ramach operacji zaćmy i ma wielu pacjentów zadowolonych z ich wyników. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaćmie i innowacyjnej procedurze, która może przywrócić wzrok.

Charakterystyczne oznaki i objawy zaćmy

Jak można stwierdzić, czy niewyraźne widzenie jest skutkiem zaćmy, krótkowzroczności (krótkowzroczności) czy innego schorzenia? Wiele schorzeń oczu może powodować nieostre widzenie, jednak zaćma sprawia, że rzeczy wydają się nieostre z każdej odległości. Dodatkowe objawy zaćmy obejmują:

 • Mętne, zamglone lub filmowe widzenie.
 • Trudności z widzeniem i prowadzeniem samochodu w nocy.
 • Problemy z widzeniem w jasnym świetle słonecznym.
 • Wrażliwość na światło w pomieszczeniach (wydaje się zbyt jasne lub ma aureolę).
 • Podwójne widzenie.
 • Normalnie jasne kolory wydają się wyblakłe lub odbarwione.
 • Ogólny żółtawy lub brązowy odcień widzenia.
 • Konieczność częstej zmiany przepisanych soczewek korekcyjnych.

Ze względu na postępujący charakter zaćmy, z czasem oznaki i objawy będą się powoli nasilać. Jedną z dziwnych cech zaćmy jest to, że nagle może się okazać, że nie potrzebujesz już okularów do czytania. To zjawisko "drugiego widzenia" jest spowodowane tym, że zaćma służy jako silniejsza soczewka. Jest to jednak stan przejściowy i zanika wraz z pogłębianiem się zaćmy.

Jak dr Matzkin sprawdza, czy nie ma zaćmy?

Rozszerzone badanie oka jest niezbędne do zdiagnozowania zaćmy i określenia stopnia jej zaawansowania. Dr Matzkin poda Państwu krople do oczu, które rozszerzają źrenicę. Po podaniu kropli przez kilka minut, aby zadziałały, obejrzy on wnętrze Twoich oczu pod kątem zaćmy lub innych problemów.

Jest możliwe, aby mieć kataraktę tylko w jednym oku. Chociaż zaćma nie może rozprzestrzeniać się z jednego oka na drugie, posiadanie zaćmy oznacza, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju kolejnej.

Wysokiej klasy operacja zaćmy w Allied Eye

Dr Matzkin wykorzystuje laser Alcon LenSx do przeprowadzania operacji zaćmy. Laserowa refrakcyjna operacja zaćmy jest lepsza od standardowej operacji, ponieważ wnosi do zabiegu nowy poziom dokładności. Na przykład:

 • Laserowe nacięcia rogówki są konfigurowalne i mogą być dokładnie odwzorowane w różnych miejscach wokół rogówki.
 • Laserowa fragmentacja soczewki tworzy łatwe do usunięcia cząstki i zapewnia łagodniejszy sposób usuwania zaćmy.
 • Rzeczywiste usunięcie zaćmy może być osiągnięte bardziej precyzyjnie.
 • Chirurg może wszczepić nową soczewkę z większą dokładnością.

Jaki typ soczewki jest używany podczas operacji zaćmy? Dr Matzkin stosuje najbardziej obojętne implanty, aby zapewnić najlepsze rezultaty dla Twoich oczu. Otrzymasz jeden z trzech głównych typów implantów. Implanty soczewek standardowych zapewniają stałą ostrość widzenia. Oznacza to, że po operacji prawdopodobnie będą Państwo potrzebowali pewnego rodzaju okularów. Implanty soczewek wieloogniskowych są doskonałym wyborem dla wielu pacjentów, ponieważ umożliwiają wyraźne widzenie na wszystkie odległości i eliminują potrzebę noszenia okularów.

Implanty toryczne są trzecim typem soczewek i służą do korekcji astygmatyzmu. Pacjenci, którzy otrzymują implanty toryczne nadal potrzebują okularów do czytania. Jeśli masz astygmatyzm i chcesz wyeliminować potrzebę używania okularów do czytania, możesz zdecydować się na operację LASIK. Lub, możesz być w stanie otrzymać wieloogniskowe implanty z LRI (limbal corneal relaxing incisions). Podczas gdy LASIK zapewnia dokładniejsze wyniki, LRI może być skuteczne w przypadku niskich poziomów astygmatyzmu prostego.

Dlaczego warto wybrać Allied Eye na operację laserową zaćmy?

Od 1995 roku dr Matzkin leczył tysiące pacjentów na całym południowym wschodzie, w tym wielu lekarzy okulistów i ich rodziny. Jest chirurgiem od zaćmy, chirurgiem refrakcyjnym LASIK, chirurgiem okulistycznym, okulistą i neurooftalmologiem.

Chociaż mogą istnieć pewne powody, aby czekać przed operacją zaćmy, dr Matzkin wierzy w wykonanie operacji tak wcześnie, jak to możliwe. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem soczewka staje się coraz twardsza i trudniejsza do usunięcia.

Dowiedz się, co poprzedni pacjenci mają do powiedzenia na temat operacji zaćmy w Allied Eye, oglądając te krótkie referencje. Kliknij na każde nazwisko poniżej!

Anita

Carrie

Pam

Shirley

Tammy

Dziękujemy za przeczytanie! Zadzwoń lub napisz do nas, aby umówić się na wizytę, (423) 855-8522. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące pielęgnacji oczu!

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.