Wrzesień jest miesiącem zdrowego starzenia się!

Większość osób starszych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla zachowania dobrego zdrowia są regularne badania kontrolne. Jednak znaczny odsetek z nich nie umawia się na regularne badania okulistyczne. W ankiecie przeprowadzonej wśród osób, które w jakimś stopniu odczuwają wady wzroku, tylko 13% stwierdziło, że spotkało się z okulistą w sprawie swojego problemu.

Starsi Amerykanie z ograniczonym lub osłabionym wzrokiem często wierzą, że nic nie można zrobić, aby poprawić ich wzrok. Prawda jest taka, że większość osób z utratą wzroku może skorzystać z terapii widzenia. Ten rodzaj rehabilitacji może ułatwić życie z niskim widzeniem.

Wczesne wykrycie i leczenie jest kluczem do uniknięcia poważnej utraty wzroku z powodu jaskry, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem i innych chorób oczu, które występują częściej wraz z wiekiem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ważne jest włączenie opieki nad wzrokiem do ogólnego planu zachowania zdrowia i dowiedzieć się, co robić, jeśli już masz problemy ze wzrokiem.

Kiedy należy zaplanować badania okulistyczne dla dorosłych

Pierwszym krokiem do ochrony wzroku jest regularne badanie oczu. Amerykańska Akademia Okulistyki (AAO) zaleca, aby zdrowe osoby dorosłe przeprowadzały podstawowe badanie wzroku w wieku 40 lat. Dotyczy to nawet osób, które nie miały w przeszłości żadnych chorób oczu ani problemów ze wzrokiem. Po badaniu podstawowym, zdrowe osoby dorosłe powinny odwiedzać okulistę co najmniej co drugi rok.

Być może jesteś już przyzwyczajony do regularnych wizyt u okulisty, zwłaszcza jeśli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe. Jeśli masz inne problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie, coroczne badania oczu są niezbędne do wczesnego wykrywania problemów z oczami. Nie wahaj się zaplanować wizyty u okulisty, jeśli doświadczasz któregoś z poniższych znaków i objawów:

 • Niewyraźne widzenie
 • Trudności w czytaniu
 • Przebłyski światła
 • Trudności w widzeniu w nocy
 • Podwójne widzenie
 • Czerwone lub łzawiące oczy

Jeśli jesteś w wieku powyżej 65 lat i martwisz się o koszty badania oczu, AAO może być w stanie pomóc. Program AAO EyeCare America oferuje kwalifikującym się osobom starszym kompleksowe badanie wzroku i do jednego roku leczenia bez ponoszenia kosztów.

Słabe widzenie

Starsi Amerykanie często doświadczają słabego widzenia - słabego wzroku, który nie może być poprawiony za pomocą soczewek korekcyjnych lub operacji. Osoby słabo widzące mają martwe punkty, które utrudniają wykonywanie codziennych zadań. Ponieważ ludzie żyją coraz dłużej, oczekuje się, że liczba osób starszych doświadczających słabego widzenia podwoi się.

Wiele osób starszych zakłada, że po znacznej utracie wzroku nic nie można zrobić, aby poprawić jakość życia. Jednakże, dorośli słabo widzący mogą dokonać pewnych zmian, aby zachować niezależność. Rehabilitacja wzroku oferuje szeroki zakres narzędzi i strategii poprawiających życie ze słabym widzeniem.

"Perspektywa niemożności prowadzenia samochodu, czytania lub widzenia twarzy bliskich jest przerażająca i może prowadzić niektórych ludzi do wycofania się z życia" - powiedział John D. Shepherd, M.D., rzecznik kliniczny American Academy of Ophthalmology. "Chociaż nie ma jednej strategii lub narzędzia, które działa dla każdej osoby, rehabilitacja wzroku oferuje nadzieję. Może pomóc ludziom pozostać w swoich domach i nadal robić rzeczy, które kochają robić."

Czy słabe widzenie jest spowodowane zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, cukrzycową chorobą oczu, dziedzicznymi chorobami siatkówki lub jaskrą, rehabilitacja wzroku pomaga. Zaawansowane technologicznie rozwiązania obejmują okulary wyposażone w małe kamery, które przywracają zdolność widzenia twarzy i czytania tekstu. Prostsze rozwiązania obejmują przenośne lupy i terapię zajęciową.

Dostosowanie domu w celu poprawy widzenia i bezpieczeństwa

Proste zmiany w domu mogą poprawić jakość życia po zdiagnozowaniu słabego widzenia. W rzeczywistości te adaptacje mogą poprawić jakość życia każdego członka gospodarstwa domowego, niezależnie od wieku.

 1. Zmniejszanie bałaganu. Zagracony dom jest trudny do poruszania się i sprawia, że trudno jest znaleźć rzeczy, kiedy ich potrzebujesz. Jeśli organizowanie nie przychodzi Ci naturalnie, zatrudnij profesjonalnego organizatora, który pomoże Ci ogarnąć bałagan i stworzyć miejsce na wszystko, czego potrzebujesz.
 2. Wykorzystaj technologię. Amazon Alexa, Microsoft Cortana i Google Home mogą pomóc Ci kontynuować wykonywanie codziennych zadań poprzez proste polecenia głosowe. Te aplikacje i urządzenia pozwalają użytkownikom sprawdzić pogodę, wybrać telefon, przeczytać tekst, a nawet ustawić termostat. Użyj ich, aby ustawić terminy i przypomnienia - zwłaszcza na następny egzamin okulistyczny.
 3. Zwiększ kontrast: Kontrastujące kolory pomagają dostrzec istotne przedmioty. Używaj ciemnych podkładek pod jasną zastawę i kładź ciemne dywaniki na jasnych podłogach. Kup ręczniki, które kontrastują z kafelkami i blatami.
 4. Popraw oświetlenie. Trzydzieści milionów starszych Amerykanów upada każdego rokuco skutkuje około trzema milionami urazów i 30 000 zgonów. Połączenie słabego oświetlenia i słabego widzenia jest przyczyną wielu z tych upadków. Dodaj jasne oświetlenie do ciemnych korytarzy i schodów oraz zwiększ ilość oświetlenia zadaniowego w kuchni. Usuń niepotrzebne dywany i użyj antypoślizgowych podkładek pod te, które trzymasz. Zastosuj taśmę odblaskową lub w kontrastowym kolorze wzdłuż krawędzi stopni, dywanów i kloszy.

W Allied Eye jesteś bezpieczny

Firma Allied Eye zobowiązuje się do dalszego zapewniania zdrowia i bezpieczeństwa podczas pandemii COVID-19 poprzez zachowanie następujących środków ostrożności:

 • Wymóg noszenia masek przez cały czas przebywania w naszej placówce
 • Wirtualna odprawa przez telefon lub SMS z parkingu
 • Wzmożone czyszczenie i dezynfekcja pokoi egzaminacyjnych, krzeseł i całego sprzętu pomiędzy każdym pacjentem
 • Kontrola temperatury całego personelu i pacjentów po wejściu do budynku
 • Kwestionariusz zdrowotny COVID-19 codziennie dla wszystkich pracowników i pacjentów przy wejściu do budynku
 • Ograniczenie miejsc siedzących w poczekalni, aby zapewnić odległość 6 stóp między każdym pacjentem.

Dziękujemy tym z Państwa, którzy powierzyli swoją opiekę okulistyczną Allied Eye. Chcielibyśmy zaprosić tych z Państwa, którzy wciąż szukają nowego okulisty lub optometrysty, aby dali nam szansę służyć Państwa potrzebom. Twoje oczy są ważną częścią twojego zdrowia. Kiedy zdrowie wzroku jest w najlepszym stanie, lepiej sobie radzisz we wszystkich aspektach swojego życia.

W Allied Eye dążymy do doskonałości i możesz oczekiwać przyjaznej i profesjonalnej praktyki okulistycznej. Proszę napisać lub zadzwonić do naszego biura w celu umówienia następnej wizyty. (423) 855-8522, i odwiedź www.alliedeye.com aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i wszystkim, co Allied Eye ma do zaoferowania Tobie i Twojej rodzinie.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.