Wiosenne porządki w produktach do pielęgnacji oczu!

Wiosenne porządki w produktach do pielęgnacji oczu!

Wraz z nadejściem ciepłej pogody wiosna to idealny czas na porządki w domu. Niestety, Twoje produkty do pielęgnacji oczu często nie doczekują się również aktualizacji. Po prostu dlatego, że nie są używane tak często jak inne przedmioty, a może z powodu ich trwałości, produkty do pielęgnacji oczu mogą mieć tendencję do pozostawania w szafce znacznie dłużej niż ich oryginalny okres przydatności. Poświęcając czas na porządki w szafach i odkurzanie ich, warto wymienić poniższe produkty do pielęgnacji oczu. Twoje oczy będą zdrowsze, ponieważ to zrobiłaś!

Tusz do rzęs i inne kosmetyki do makijażu oczu

Większość tuszów do rzęs nie powinna być przechowywana dłużej niż 3-6 miesięcy. Wiemy, że trudno jest wyrzucić produkt, który wciąż ma coś w tubce, ale w twoim makijażu może znajdować się znaczna liczba bakterii, które mogą powodować poważne infekcje oczu. O wiele lepszym pomysłem jest regularne odświeżanie tych produktów.

Krople do oczu i roztwór do kontaktów

Gdy krople do oczu zetkną się z powietrzem (po naruszeniu zamknięcia ochronnego), w roztworze zaczyna zachodzić proces utleniania. Może to spowodować osłabienie działania leku zawartego w kroplach do oczu i podrażnienie oczu. Krople do oczu najlepiej zużyć lub zutylizować w ciągu 1-2 miesięcy. Stare płyny do kontaktów mogą być również przyczyną swędzenia oczu, a w niektórych przypadkach mogą nawet powodować owrzodzenie rogówki. Zawsze warto sprawdzić datę ważności tych produktów, aby upewnić się, że nie są przeterminowane.

Kontakty i okulary

Wiosna to doskonały czas, aby upewnić się, że Twoje okulary są aktualne! Często wzrok może się pogarszać, a Ty możesz po prostu przyzwyczaić się do zmęczenia oczu, nie wiedząc o tym. Regularne wizyty u okulisty pozwalają upewnić się, że Twój wzrok jest odpowiednio leczony i że każde pogorszenie wzroku jest szybko leczone, aby nie doszło do pogorszenia. Pozwala to nie tylko chronić wzrok, ale także często zaoszczędzić na kosztach leczenia. Jest to również dobry czas na przypomnienie, że spanie w jednodniowych soczewkach kontaktowych lub używanie ich dłużej niż jest to zalecane to tylko proszenie się o nieprzyjemną infekcję lub uszkodzenie oka. Pamiętaj, aby codziennie zdejmować soczewki kontaktowe i regularnie je wymieniać!

Potrzebujesz jeszcze jednego powodu, aby wykonać rutynowe badanie wzroku w Allied Eye? Twoje oczy są jednym z najlepszych wyznaczników Twojego ogólnego stanu zdrowia. Regularne badanie oczu może pomóc w wykryciu objawów ostrzegawczych niektórych form raka, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, stwardnienia rozsianego, zapalenia stawów i wielu innych.

Ponadto, Allied Eye oferuje najnowocześniejsze testy alergii oczu, abyś mógł przetrwać zmianę pór roku bez bolesnego swędzenia, suchości lub łzawienia oczu. Już teraz rezerwujemy terminy wizyt, więc zadzwoń lub wyślij SMS pod numer 423-855-8522.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.