Rozważasz operację LASIK? Najpierw wykonaj te ważne kroki

Chociaż lasery excimerowe zostały wynalezione w latach 70-tych i przystosowane do użycia w operacjach oczu w latach 80-tych, korekcja wzroku w kulturze ludzkiej ma długą historię. Okulary były widoczne w artefaktach z XIII-wiecznych Włoch. Nawet soczewki kontaktowe zostały odnotowane już w 1888 roku. Jednak po przeprowadzeniu testów na początku lat 90. keratektomia fotorefrakcyjna, czyli PRK, została zatwierdzona przez FDA w Stanach Zjednoczonych w 1995 roku. Tymczasem dwóch europejskich lekarzy pracowało już nad udoskonaleniem tej procedury, aby umożliwić mniejszy dyskomfort i szybszy powrót do zdrowia. Używając ostrza do wycięcia mikrocienkiej klapki w rogówce, używając lasera na tkance pod nią, a następnie zastępując klapkę, pierwsza operacja, którą teraz nazywamy LASIK została zatwierdzona w Stanach Zjednoczonych w 1999 roku.

LASIK pozostaje niezwykle popularny, aby uwolnić pacjentów od ciągłych problemów z oczami. Jednak dr Matzkin preferuje kompleksowe i konsultacyjne podejście do pacjentów, zanim zdecyduje się na odpowiednie procedury dla pacjenta. Czasami istnieją lepsze opcje, które spowodują bardziej pozytywne, trwalsze zmiany dla wzroku pacjenta. Oto kilka kroków, które nasze biuro chce się upewnić, że wszyscy pacjenci wiedzą, zanim otrzymają operację LASIK.

  • Wymagamy kompleksowego badania oczu.

W Allied Eye lubimy zrozumieć pełny zakres problemu przed przepisaniem rozwiązań. Podczas tego badania dr Matzkin sprawdzi, czy rogówka jest zdrowa i przyjrzy się w pełni Twoim oczom, aby ocenić, co jest przyczyną problemów z widzeniem. Nie każdy pacjent jest dobrym kandydatem do LASIK, a opcje chirurgiczne, takie jak PRK, mogą być lepszym wyborem.

  • Przestań nosić kontakty

Czy wiesz, że Twoje kontakty mogą wpływać na kształt Twoich oczu? Nawet miękkie soczewki kontaktowe mogą nadać oczom nieco zmieniony kształt, co może mieć dramatyczny wpływ na wynik operacji. Dr Matzkin poinformuje Państwa, ile czasu będą potrzebowały oczy, aby powrócić do swojego naturalnego kształtu. Upewnij się, że słuchasz, jeśli chcesz, aby Twoja operacja była skuteczna!

  • Plan na dzień operacji

Chociaż LASIK jest bezbolesny i jest to stosunkowo szybka procedura, nadal będziesz chciał zaplanować kogoś, kto zabierze Cię do i z operacji. Twoja wizja może być zamazana i prawdopodobnie będziesz czuł się senny. Prowadzenie samochodu może być bardzo niebezpieczne, dlatego należy upewnić się, że w dniu zabiegu ktoś będzie z Panią/Panem. Po operacji należy założyć okulary ochronne, a następnie udać się do domu i odpocząć. Będziesz zmęczony, a sen jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla leczenia.

  • Badanie pooperacyjne i kontrola

Będziesz miał już zaplanowane badanie pooperacyjne, więc upewnij się, że masz zapewniony transport do i z naszego biura tego dnia. To normalne, że w tym czasie oczy mogą być nadal zamglone. Należy również pamiętać o regularnym przyjmowaniu kropli do oczu, które zapewni dr Matzkin, aby uniknąć niebezpiecznych infekcji i stanów zapalnych. W okresie około miesiąca po zabiegu należy zachować ostrożność. Nawet uderzenie w oko może spowodować znaczne uszkodzenie procedury chirurgicznej.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.