Rozpoznanie miesiąca świadomości zaćmy | Allied Eye

Zaćma jest jedną z najczęstszych chorób oczu, ale mity na temat zaćmy obfitują. Na przykład, wiele osób zakłada, że zaćma dotyczy tylko osób starszych. Prawda jest taka, że zaćma może zacząć się rozwijać już w połowie lub pod koniec lat trzydziestych. Jedynym sposobem na zdiagnozowanie zaćmy jest kompleksowe badanie oczu.

Co to jest katarakta?

Naturalna soczewka oka jest zazwyczaj przejrzysta. Zaćma jest mętnym obszarem, który powstaje w wyniku rozpadu i zbijania się białek krystalicznych. Niektórzy mówią, że widzenie przez zaćmę przypomina patrzenie przez zamglone lub zakurzone okno.

Oznaki i objawy zaćmy obejmują:

  • Zamglone, niewyraźne lub podwójne widzenie.
  • Kolory wydają się wyblakłe lub żółtawe.
  • Wrażliwość na światło.
  • Potrzeba większej ilości światła podczas czytania.
  • Zmniejszone widzenie nocne.

Kto choruje na zaćmę?

Zaćma związana z wiekiem może przydarzyć się każdemu. Jednak zazwyczaj występuje ona rodzinnie. Czynniki związane ze stylem życia, w tym palenie tytoniu i nadmierna ekspozycja na słońce, również przyspieszają rozwój zaćmy. Cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi to kolejne czynniki ryzyka wystąpienia zaćmy.

Leczenie zaćmy

Chociaż noszenie okularów przeciwsłonecznych i rzucenie palenia może pomóc w spowolnieniu rozwoju zaćmy, jedynym skutecznym lekarstwem jest operacja. Podczas tego zabiegu mętna soczewka jest usuwana i zastępowana przezroczystą sztuczną soczewką zwaną IOL, czyli soczewką wewnątrzgałkową.

Rodzaje soczewek

Istnieją różne rodzaje IOL i każdy z nich ma swoje zalety. Nasz okulista i chirurg okulistyczny, Dennis Matzkin M.D., może pomóc Ci zdecydować, który rodzaj soczewki jest dla Ciebie najlepszy.

"Zakres zaawansowanych implantów stale wzrastał na przestrzeni lat" - powiedział dr Matzkin. "Istnieją implanty dla 'normalnych oczu' umożliwiające pełny zakres widzenia, w tym prowadzenie samochodu w nocy, oglądanie telewizji, grę w golfa, pływanie, czytanie drobnego druku i inne. Istnieją również implanty z rozszerzoną głębią ostrości dla pacjentów, którzy mają inne schorzenia - takie jak suchość oczu lub zwyrodnienie plamki żółtej - oraz implanty dla tych, którzy chcą mieć lepsze widzenie w nocy."

  • Standardowe soczewki jednoogniskowe poprawiają widzenie na jedną odległość. Ludzie z tym IOL zazwyczaj widzą wyraźnie daleko, ale używają okularów do czytania dla jasności z bliska.
  • Toryczne IOL mają wbudowaną korekcję astygmatyzmu.
  • Soczewkiwieloogniskowe są jak okulary dwu- lub trójogniskowe, zapewniają wyraźne widzenie na wiele odległości.

Soczewki PanOptix

Soczewka PanOptix jest preferowanym przez dr Matzkina typem soczewki do operacji wymiany soczewki. Innowacyjny trójogniskowy implant wewnątrzgałkowy, PanOptix pozwala na wyraźne widzenie z bliska, pośrednio i z daleka. Ze wszystkich opcji soczewek do operacji zaćmy, soczewka PanOptix najwierniej odtwarza zdolność ogniskowania naturalnej soczewki. W większości przypadków wykonuje ona swoje zadanie tak dobrze, że pacjenci są w stanie całkowicie zrezygnować z noszenia okularów. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej szczegółowych informacji o soczewkach PanOptix.


Masz więcej pytań dotyczących zaćmy? Zadzwoń lub wyślij SMS (423) 855-8522 i umów się na konsultację już dziś. Zapoznaj się z naszymprotokołem COVID-19 , aby dowiedzieć się, jak nasz profesjonalny i przyjazny personel dba o Twoje bezpieczeństwo!

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.