Przezwyciężanie zmęczenia oczu

W większości przypadków wszystko, co robimy, znajduje się tuż przed naszymi oczami. Zarówno w pracy, jak i w domu patrzymy na ekran komputera, skupiamy się na ekranie tabletu, a niektórzy z nas mogą siedzieć blisko telewizora, grając w gry wideo. Nic dziwnego, że pod koniec dnia bolą nas oczy! Na szczęście istnieją kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć przemęczenia oczu i związanych z nim objawów.

Zrób oczom przerwę

Wielu z nas w pracy korzysta z komputera. Dlatego można śmiało powiedzieć, że nasze oczy są przyklejone do ekranu komputera przez około 40 godzin tygodniowo - jeśli nie więcej. Skutkiem tego jest przemęczenie oczu, które może powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym między innymi bóle głowy, bóle oczu, niewyraźne widzenie, bóle szyi, suchość oczu itp.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec przemęczeniu oczu, zanim zacznie ono boleć.

Po pierwsze, pamiętaj o robieniu przerw od ekranu komputera (tabletu lub telewizora) w ciągu dnia. Niektórzy badacze twierdzą, że na każde 20 minut siedzenia przed ekranem komputera lub telewizora należy odwrócić wzrok na co najmniej 20 sekund. Można też co dwie godziny robić 10-minutową przerwę od komputera, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.

Po drugie, nie zapominaj o mruganiu. Wpatrując się w ekran komputera, wiele osób zapomina o mruganiu lub nie zdaje sobie sprawy, że nie mruga tak często, jak powinno. Powoduje to pieczenie oczu, ponieważ mruganie nawilża oko, a brak mrugania uniemożliwia przemywanie oczu. Zwracaj uwagę na to, jak często mrugasz, gdy patrzysz na urządzenie.

Odwiedź naszą stronę internetową już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w wielu problemach z oczami u osób w każdym wieku!


Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.