Oczy a komputer

Komputer obecnie jest takim urządzeniem, które praktycznie towarzyszy nam w naszej codziennej pracy. Jest to jednak duże wyzwanie dla naszych oczu.

Objawy zmęczenia wzroku Osoby, które spędzają przy komputerach wiele czasu będą miały wiele problemów ze wzrokiem. Pierwsze poważne objawy pojawiają się w momencie, gdy mamy zmęczone oczy i pojawia się uczucie piasku pod powiekami. Dolegliwości mogą się nasilać albo maleć, gdy przyjdzie wieczór. Z czasem problemy się pogłębiają i jest nadwrażliwość na światło oraz łzawienie. Wzrok to taki narząd, o który powinno się mocno dbać, ale niestety my rzadko o tym pamiętamy. 

Objawy sugerujące psucie się wzroku: - piekące oczy - „piasek” pod powiekami - wrażliwość na działanie światła - nadmierne łzawienie - widzenie za mgłą - krótkowzroczność - ciągłe bóle głowy Problemy ze wzrokiem spowodowane mogą być bardzo długim wpatrywaniem się w komputer i zespołem suchego oka. Ten drugi problem powstaje w momencie, gdy oczy nie są należycie nawilżane przez łzy. Łzy mogą nie być tworzone przez oko, albo ich skład nie będzie odpowiedni. Zespół suchego oka powstaje także w momencie, gdy jest zbyt rzadkie mruganie okiem. Powinno się mrugać co kilkanaście sekund, by w ten sposób zapewnić swojej rogówce należyte odżywianie. Problemy ze wzrokiem pojawiają się najczęściej w momencie, gdy spędza się przy komputerze kilka godzin dziennie. Jeśli chcemy sobie z tymi kłopotami poradzić najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Chcąc prawidłowo pracować przy komputerze należy między innymi zadbać o to, by monitor był odpowiednio ustawiony. Musimy tak o to zadbać, by dało się patrzeć na niego z góry a nie z dołu. Natomiast, gdy chcemy poczuć ulgę w oczach powinniśmy regularnie mrugać i stosować ćwiczenia polegające na zmianie punktu, w który będziemy się patrzeć.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.