Komputer a problemy z oczami

W całym świecie miliony osób stara się każdego dnia spędzać przy komputerze po kilka godzin. Często u takich osób mamy problemy ze wzrokiem.

Problem suchego oka Oczy mogą nam łzawić, może się pojawić pieczenie i swędzenie. Niekiedy może być także problem z dobrym widzeniem. Tutaj pojawia się pytanie czy rzeczywiście komputer działa tak niekorzystnie na nasze oczy, czy raczej związane jest to z tym, że źle z niego korzystamy. Okazuje się bowiem, że 95% osób korzystających z komputera przez dłuższy okres czasu narzeka na problem ze wzrokiem. Dlatego powinno się wiedzieć jakich reguł przestrzegać, by problem ze wzrokiem się nie pojawiał. Jak komputer działa na oczy? Komputer jest urządzeniem emitującym ciepło, dlatego temperatura w pomieszczeniach jest wyższa a mniejsza będzie wilgotność.

Gdy w takim pomieszczeniu gdzie pracujemy znajduje się jeszcze klimatyzacja to będziemy mieli problem suchego oka i będzie się z tym wiązać pieczenie oraz zaczerwienienie. Tutaj można zastosować nawilżanie powietrza, które pomoże ten problem nieco rozwiązać. Jeszcze inny problem to pole elektrostatyczne, które emitowane będzie przez monitor. Przez naszą twarz przyciągane są kurze, bakterie i pyłki roślinne. To sprawić może, że pojawi się problem podrażnienia alergicznego oczu, a niekiedy nawet stan zapalny. Będziemy mieli problem ze światłowstrętem, łzawieniem oraz pieczeniem. W ciągu 15 minut po włączeniu komputera to pole jest największe, dlatego zawsze warto włączyć sprzęt wcześniej, a potem dopiero rozpocząć pracę. Problemy mogą się nam objawiać w różny sposób. Oczy mogą swędzieć, łzawić, może się pojawiać pieczenie, ból głowy oraz problemy z wyraźnym widzeniem. O oczy należy dbać i komputer powinien być ustawiony tak, by dało się patrzeć w dal za ekran. Dlatego najlepiej, gdy będzie możliwość patrzenia za okno. Jeśli okna nie ma to lepiej postawić biurko w stronę drzwi, nie powinno się siedzieć przodem do ściany.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.