Cyfrowe zmęczenie oczu: Co musisz wiedzieć

Cyfrowe zmęczenie oczu. Syndrom widzenia komputerowego. Zmęczenie oczu związane z czasem spędzonym na ekranie.

Niezależnie od tego, jak to nazwiemy, długi czas spędzony przy ekranie jest ciężki dla oczu. A teraz, kiedy szkoła wróciła do gry, więcej osób - w każdym wieku - jest podatnych na ten rodzaj zmęczenia oczu.

Nie należy jednak automatycznie obwiniać komputera o nowe bóle oczu lub zmiany w widzeniu. Kompleksowe badanie wzroku jest niezbędne, aby zidentyfikować wszystkie czynniki przyczyniające się do wystąpienia objawów.

Co to jest cyfrowe zmęczenie oczu?

Kiedy spędzamy dużo czasu przed ekranem, nasze oczy pracują ciężej niż zwykle. To powoduje, że oczy stają się zmęczone, częściowo dlatego, że mrugamy rzadziej niż normalnie. Długotrwałe korzystanie z komputera, telefonu komórkowego i tabletu przyczynia się do powstawania zmęczenia oczu.

Według The Vision Council, wykorzystanie urządzeń cyfrowych wzrosło w domu, miejscu pracy i klasie. Ponad 83 procent Amerykanów twierdzi, że korzysta z urządzeń cyfrowych przez ponad dwie godziny każdego dnia, a 60 procent zgłasza objawy zmęczenia oczu.

Symptomy syndromu widzenia komputerowego

Powszechne objawy cyfrowego zmęczenia oczu obejmują:

  • Zmęczone, obolałe oczy.
  • Suchość oczu.
  • Niewyraźne widzenie.
  • Ból szyi i ramion.

Co to jest zasada 20-20-20?

Zasada 20-20-20 to prosty sposób na zapewnienie oczom regularnych przerw podczas długiej pracy przy komputerze. Co 20 minut rób 20 sekund przerwy, aby spojrzeć na coś oddalonego o 20 stóp.

Jak złagodzić cyfrowe zmęczenie oczu?

Oprócz zasady 20-20-20, poniższe strategie mogą pomóc złagodzić zmęczenie oczu spowodowane pracą przy ekranie:

  • Staraj się częściej mrugać podczas oglądania.
  • Wyeliminuj odblaski z ekranu, używając lamp podłogowych zamiast oświetlenia górnego, i zablokuj nadmierne światło zewnętrzne za pomocą zasłon lub żaluzji.
  • Dostosuj ustawienia ekranu tak, aby poziom światła odpowiadał otoczeniu. Zbyt jasne lub zbyt ciemne ekrany przyczyniają się do zmęczenia oczu.
  • Eksperymentuj z wielkością tekstu i poziomem kontrastu, aby znaleźć kombinację, która będzie dla Ciebie najlepsza.
  • Ustaw ekran komputera tak, aby znajdował się nieco poniżej poziomu oczu i w odległości około 20-30 cali od oczu.
  • Rozważ noszenie okularów z niebieskim światłem podczas pracy. Kliknij tutaj , aby dowiedzieć się więcej o krótkofalowym niebieskim świetle i okularach z niebieskim światłem.

Wreszcie, rób częste przerwy w ciągu dnia pracy. Wstań, poruszaj się i rozciągaj przynajmniej raz na godzinę, jeśli to możliwe. Twoje oczy i reszta ciała będą Ci wdzięczne.

Czy cyfrowe zmęczenie oczu może być oznaką czegoś poważniejszego?

W większości przypadków objawy zespołu widzenia komputerowego są tymczasowe i poprawiają się po odejściu od ekranu. Jednak poważne zmęczenie oczu może oznaczać, że masz nieskorygowany problem z widzeniem, taki jak astygmatyzm lub dalekowzroczność. Jeśli minęło już trochę czasu od ostatniego badania wzroku, nadmierne cyfrowe zmęczenie oczu może być znakiem, że Twoja recepta na soczewki korekcyjne wymaga korekty.

Jeśli zauważasz u siebie objawy związane z cyfrowym zmęczeniem oczu i jesteś w okolicy Chattanooga, zadzwoń lub wyślij SMS-a na adres (423) 855-8522 aby umówić się na kompleksowe badanie wzroku. Możemy określić, czy Twoje objawy są spowodowane syndromem widzenia komputerowego czy innym problemem. Nasze środki bezpieczeństwa Covid-19 są nadal stosowane w celu ochrony naszych cennych pacjentów.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.