Co to jest Blepharoplastyka?

Oczy są często nazywane "oknami duszy", ponieważ mogą sprawiać, że wyglądamy na zagniewanych, zmęczonych lub smutnych, a także wpływać na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Obszar wokół oczu jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na mowę ciała i nastrój drugiej osoby. Jednak wraz z wiekiem powieki mogą być przyczyną problemów nie tylko związanych z wyglądem fizycznym.

Wraz z postępującym wiekiem objawy te mogą powodować uczucie ciężkości na powiekach lub utratę widzenia peryferyjnego. Dobra wiadomość jest taka, że operacja powiek, czyli blepharoplastyka, może nie tylko poprawić wygląd oczu, ale także znacząco poprawić uczucie ciężkości na powiekach lub utratę widzenia peryferyjnego. Blefaroplastyka jest nadal jednym z najpopularniejszych wykonywanych zabiegów kosmetycznych.

Blefaroplastyka to prosta procedura chirurgiczna stosowana w celu poprawy wyglądu powiek. Odbywa się to poprzez usunięcie skóry z górnej powieki oraz usunięcie opuchlizny i nadmiaru skóry z dolnej powieki. Niektóre z tych schorzeń są wynikiem starzenia się, ale mogą być również dziedziczone. Operacja powiek skoryguje obwisłą skórę górnej powieki, która zwisa i może czasami utrudniać widzenie. Ponadto, można również pozbyć się workowatych dolnych powiek. W takim przypadku konieczna będzie korekta brwi w celu poprawy wyglądu.

Operacja powiek jest wykonywana jako zabieg ambulatoryjny, z zastosowaniem sedacji i znieczulenia miejscowego. Obrzęk jest minimalny, rzadko występują siniaki i nie ma bólu podczas tych zabiegów. Rekonwalescencja jest szybka i większość osób może wrócić do pracy w ciągu około tygodnia.

Czy masz problemy z wyglądem i uczuciem ciężkości w oczach? Być może zacząłeś nawet odczuwać podrażnienie oczu spowodowane obwisłymi powiekami. Jeśli tak, chętnie pomożemy. Prosimy o kontakt z naszym gabinetem pod numerem 423-855-8522 w celu umówienia się na wizytę i rozmowę z dr Matzkinem.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.