Bądź miły dla swoich oczu w te wakacje

To najwspanialszy czas w roku! Ale czy wiesz, że wśród świateł, drzew i dekoracji czają się niebezpieczeństwa, które mogą zaszkodzić Twoim oczom w te wakacje? Na szczęście nie musisz jeszcze odkładać wszystkich swoich dekoracji świątecznych. Wystarczy, że podejmiesz kilka dodatkowych środków ostrożności w tym sezonie!

Życzymy sobie zdrowych dla oczu wakacji

Wielu uważa, że niebezpieczeństwa związane z wakacjami pojawiają się w postaci dróg, przeziębień i grypy, i tak dalej. Ale zdrowie Twoich oczu również może być zagrożone, jeśli nie będziesz ostrożny.

Po pierwsze, ozdoby. Szklane ozdoby w szczególności mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia Twoich oczu. Kiedy szklany ornament pęka, jego kawałki rozpryskują się nie tylko na ziemi, ale także w powietrzu. Jeśli jesteś w pobliżu, gdy to się dzieje, szkło z ozdoby może wlecieć do Twojego oka. Szkło może również dostać się do oka, gdy będziesz sprzątać bałagan. Pamiętaj, aby mieć czyste ręce i w miarę możliwości nosić rękawiczki. Jeśli coś dostanie się do oka, przepłucz oko roztworem soli fizjologicznej i nie pocieraj go. Należy również jak najszybciej umówić się z nami na wizytę, aby upewnić się, że nie dojdzie do dalszych uszkodzeń i że obiekt nie znajduje się już w oku.

Po drugie, światła są zabawne, aby umieścić na drzewach i na zewnątrz domu. Jednak, gdy wbiją się one w Twoje oko podczas wiszenia, zabawa szybko zamienia się w nieszczęście. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami lub udaj się na pogotowie, jeśli zaczniesz odczuwać niewyraźne widzenie lub ekstremalny ból, który nie chce ustąpić.

Czy Twoje oczy padły ofiarą niebezpieczeństw związanych z wakacjami? Skontaktuj się z naszym centrum okulistycznym na wizytę, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Twojemu wzrokowi pozostać bezpiecznym!


Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.