3 rzeczy, które mieszkańcy Chattanoogi powinni wiedzieć o zaćmie

Mimo że zaćma jest najważniejszą przyczyną utraty wzroku na świecie, nadal istnieje znaczna ilość błędnych informacji i mitów na temat przyczyn i metod leczenia tego zwyrodnieniowego zmętnienia oka. Zaćma dotyka od 22 do 25 milionów Amerykanów, często powodując zamglone lub niewyraźne widzenie. Słyszeliśmy wiele mitów na temat zaćmy, od leczenia jej zwykłymi kroplami do oczu po unikanie takich czynności, jak czytanie czy korzystanie z komputera, aby nie pogorszyć stanu zaćmy. Mówiąc najprościej, zaćma to naturalnie powstające obumierające komórki, które osadzają się na soczewce oka, znajdującej się bezpośrednio nad źrenicą. Te obumierające komórki, pogarszane przez choroby takie jak cukrzyca, powodują zmętnienie soczewki, które jest często kojarzone z zaćmą.

Unikanie takich czynności, jak czytanie, pisanie czy korzystanie z komputera, nie powstrzyma skutków zaćmy. Choć można ograniczyć rozwój zaćmy, nie są znane żadne "odwrotne metody leczenia" zaćmy poza operacją. Warto również zauważyć, że operacja zaćmy jest jedną z najbezpieczniejszych i najlepiej przebadanych operacji w całej medycynie i ma jeden z najwyższych wskaźników powodzenia. Jest to najczęściej wykonywana operacja w kraju! Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych informacji, które nasz gabinet chciałby, abyś wiedział o zaćmie:

  1. Wiek nie jest jedynym czynnikiem. Chociaż większość ludzi kojarzy zaćmę z osobami starszymi (i około 70% ludzi cierpi na zaćmę przed 75 rokiem życia), zaćma może dotknąć ludzi w każdym wieku. Na potencjalny rozwój zaćmy może mieć wpływ styl życia, np. nałóg palenia tytoniu, otyłość i narażenie na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Ponadto niektóre choroby, takie jak cukrzyca i nadciśnienie, są powiązane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaćmy. Wreszcie, zaćma może być wrodzona, co oznacza, że niektóre dzieci rodzą się z nią.
  2. Choć nie da się zapobiec zaćmie, można obniżyć ryzyko jej wystąpienia. Unikanie palenia tytoniu i długotrwałego przebywania na słońcu poprzez noszenie okularów przeciwsłonecznych i kapeluszy z filtrem UV może pomóc w obniżeniu ryzyka. Cukrzyca może znacznie pogorszyć stan zaćmy, dlatego należy dbać o dietę i uprawiać dużo ruchu.
  3. Operacja zaćmy jest bardzo powszechna i niewiarygodnie bezpieczna! Wskaźnik powodzenia operacji usunięcia zaćmy wynosi 96%, co oznacza, że jest to jedna z najbezpieczniejszych procedur we współczesnej medycynie. Operacja trwa zazwyczaj tylko około 15 minut, podczas których dr Matzkin usunie soczewkę, oczyści oko z wszelkich zanieczyszczeń i wszczepi nową soczewkę. Po operacji będziesz musiał nosić osłonę ochronną do snu, ale czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj około miesiąca.

Jeśli cierpisz z powodu zaćmy i zastanawiasz się, jakie kolejne kroki podjąć, daj nam znać, czy możemy Ci pomóc. Konsultacje są bezpłatne i zawsze odbywają się bez nacisku. Będziemy zaszczyceni mogąc służyć Tobie i Twojej rodzinie!

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.