Okulary w pracy biurowej.

Jeśli pracujemy w biurze i decydujemy się na zakup okularów, warto zadbać o kilka szczegółów które zapewnią nam większy komfort pracy.

Zmęczenie oczu komputerem Nasze oczy są bardzo wrażliwe, a długotrwałe przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu i wpatrywanie się w monitor komputera, potęgują problemy ze wzrokiem. W biurach jest więcej zanieczyszczeń i kurzu niż w innych pomieszczeniach w jakich przebywamy, refleksy i odblaski od monitorów znacznie wpływają na pogorszenie komfortu widzenia, to wszystko dla osób noszących okulary zakłóca spokój równowagę przy wykonywanych czynnościach. Dobierając szkła do okularów możemy wpłynąć na te wszystkie czynniki i zminimalizować ich oddziaływanie.

Zastosowanie specjalnych powłok antyrefleksyjnych, antyelektromagnetycznych czy fotochromowych zdecydowanie wpływa na jakość widzenia i pozwala w większym stopniu zadbać o oczy. Redukują odbicia refleksów i minimalizują przyciąganie pyłków kurzu unoszących się wokół. Pracując przy komputerze znacznie rzadziej mrugamy, bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w kropelki które nawilżą odpowiednio oczy i zmniejszą ich pieczenie. Warto też zwrócić uwagę na naszą dietę – powinna być bogata w witaminy A, C i E oraz beta karoten, co reguluje proces widzenia i wspomaga leczenie przykrych dolegliwości związanych z długotrwałą pracą przy komputerze. Istotnym elementem jest też wygląd, kolor i kształt oprawek okularów. To ważny składnik biurowej elegancji, tak samo jak dobrze dobrana fryzura czy strój. Okulary powinny być dobierane do kształtu twarzy, wieku i temperamentu. Dodatkowo powinny być lekkie, wykonane z lekkich materiałów i doskonale dobrane do naszego indywidualnego rozstawu oczu. Najlepiej kupować i dobierać oprawki ze szkłami w profesjonalnych gabinetach optycznych, gdzie fachowcy odpowiednio doradzą i dopasują wszystkie elementy okularów, zgodnie z naszymi potrzebami.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon:530-246-126

Email: mail@czesci-motor.pl
 

 

Witamy

Witamy na naszej stronie poświęconej oczom i ich wysiłkowi w codziennej pracy przed komputerem. Mamy nadzieję, ze rzetelnie opracowywane artykuły okażą się przydatne i pomocne.